Skuteczna ochrona dłoni

Dłonie są narzędziem pracy każdego boksera a przez to są bardzo narażone na kontuzję czy nadwyrężenie. Pojedynki trwające nawet kilkanaście rund i tysiące zadawanych ciosów – tak najkrócej można opisać walkę bokserską. Bardzo ważnym aspektem walk jest dobra ochrona dłoni przed potencjalnymi obrażeniami. Elementem nieodzownym dla każdego boksera czy amatora sztuk walki są bandaże bokserskie – dzięki nim możliwa jest stabilizacja nadgarstków, które są najbardziej narażone na uraz w czasie zadawania kolejnych ciosów. Dobry bandaż to również skuteczne zabezpieczenie ścięgien, kciuków czy kości śródręcza. Bandaże zapobiegają także otarciom skóry i naskórka. Wybierając je, należy zwrócić uwagę na dobre wchłanianie wilgoci i pochłanianie nieprzyjemnych zapachów.

Na rynku możemy zaopatrzyć się w kilka rodzajów bandaży – te bawełniane najlepiej usztywniają dłonie. Ponadto są trwałe i bardzo odporne na uszkodzenia.
Bandaże elastyczne wykonane są z rozciągliwego tworzywa sztucznego – ich zaletą jest łatwość założenia oraz lepsze dopasowanie do dłoni.

Bandaże bokserskie powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego miłośnika boksu i innych sztuk walki gdyż zmniejszają ryzyko kontuzji a także innych przykrych urazów, takich jak groźne złamania, często skomplikowane i z powikłaniami.